Stěrače pro vozidla Škoda

 


Sada stěračů se speciálním uchycením

Nasazení těchto stěračů na automobily Škoda je velice snadné a rychlé díky přesnému uchycení na raménko. Velmi kvalitní pružný člen plochého stěrače zajišťuje stejnoměrný tlak grafitového břitu v celé jeho délce, což zamezuje rozmazávání nečistot a vytváření pruhů. 

Jak často měnit stěrače?

Stěrače byste měli měnit pokaždé když je to třeba. Je to stejná spotřební věc jako olej, pneumatiky nebo brzdové destičky. Některé zdroje, zejména výrobci stěračů, doporučují měnit stírátka dvakrát ročně, ale rozumnější model praví, že životnost stěračů se pohybuje okolo deseti tisíc kilometrů. Na životnosti stěračů má vliv celá řada věcí. Prvotní je jejich kvalita a to jestli parkujete v garáži nebo na ulici, ale i sebelepší stěrače zničíte, když s nimi v zimě odstraňujete z okna námrazu místo škrabky. Jakmile vám stěrače začnou dělat šmouhy, nebo dokonce pruhy, tak na nic nečekejte a pořiďte si nové!

Kdy je tedy ten správný čas na výměnu?

Takže jak poznáte jestli je čas stěrače vyměnit za nové? Prostě špatně stírají, případně jsou hlučná. Zůstávají za nimi šmouhy a neodstraňují spolehlivě vodu. Doporučujeme kupovat kvalitní stěrače doporučená pro konkrétní automobil a vždy vyměnit celý stěrač, a ne jen gumičku. Zabere to sotva pár desítek vteřin a investice do nových stěračů snad nikoho nezabije, což se nedá říct o tom, když v dešti mizerně vidíte.

Kde koupit kvalitní stěrače?

Samozřejmě, že si můžete koupit stěrače ve značkovém autoservisu, ale stejně dobrou službu vám udělají i ty z druhovýroby, jen jsou levnější. Mnohdy jde o identický tovární výrobek. Naopak ty levné stěrače ze supermarketů nedoporučujeme. Jsou samozřejmě lepší než staré poškozené stěrače, ale nejspíš nebudou fungovat tak dobře jako stěrače nové, navíc může být problematické sehnat ten správný rozměr. Univerzální stěrače za šedesát korun prostě správně fungovat nebudou.