Ceník zimních pneumatik 2020

Nejžádanější rozměry pneumatik máme skladem ihned k odběru. Méně žádané rozměry zimních pneu vám pak připravíme k odběru na našich provozovnách zpravidla již následující pracovní den od objednání. Pro více informací nás prosím kontaktujte.


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu

Kdy přezout na zimní pneumatiky?

Necháváte výměnu zimních pneu na poslední chvíli? Anebo dokonce nepřezouváte vůbec? O tom, že podcenit včasnou výměnu sezónních pneumatik se nevyplácí, by vám mohly vyprávět stovky řidičů.

Jak se vyhnout pokutě?

Je listopad, sněží a na silnici se pomalu tvoří závěje. Nestihli jste přezout, ale do práce tak či tak musíte. Po chvíli vás ale na silnici zastaví auto s modrým majáčkem a záhy uslyšíte onu magickou větu: "Dobrý den, pane řidiči, silniční kontrola!" "Ajajaj", říkáte si v duchu, zatímco policista vytahuje pokutový blok. Pokud nemáte na vozidle předepsané pneumatiky, počítejte s pokutou až 2 000 Kč. Ve správním řízení se může vyšplhat až na 2 500 Kč.

Co říká zákon?

Povinnost přezout na zimní pneu v některých případech ukládá zákon. Vztahuje se na období od 1. listopadu do 31. března. Je na silnici vrstva sněhu, led nebo námraza? Anebo meteorologové předpovídají sněžení či ledovku? Na letních pneumatikách rozhodně nikam nejezděte. Nejen, že vám hrozí tučná pokuta, ohrozit můžete také život sebe, svých blízkých i ostatních účastníků provozu.

Na silnicích označených značkou přikazující použití zimní výbavy dokonce platí nařízení bez ohledu na aktuální počasí.

Pohlídat si musíte také hloubku dezénu. U zimních pneu je zákonný limit 4 mm.

Jak to vidí pojišťovny?

A co když vyjedete v zimě na sněhu na letních pláštích a způsobíte dopravní nehodu? Pak vám pojišťovna nejspíš celou škodu nezaplatí, nebo plnění zcela zamítne. Pokud se prokáže, že za příčinou nehody stály právě letní pneu, vůz dle předpisů pojišťovny neodpovídá bezpečnosti provozu. V tom případě přicházíte o nárok na 100% plnění a s ním i o pěkných pár tisíc.

Buďte připraveni na zimní sezónu

Připravte svůj vůz na příchod ladovské zimy. Zimní pneu vám nemusí zruinovat rodinný rozpočet. Vyberte si z naší nabídky pneu pro osobní či dodávkové automobily. Jsme nejlevnější prodejci pneu nejen na Ostravsku! A pokud se děsíte nekonečného čekání v pneuservisu, nechte si pneu přezout u nás. Levně a bez dlouhého čekání.