Letní pneumatiky v Ostravě

Máte to k nám blízko z Hošťálkovic, Hrabové, Krásného Pole, ze Lhotky, Mariánských Hor a Hulváků, Martinova, Michálkovic, Moravské Ostravy a Přívozu, Nové Bělé, Nové Vsi, Ostravy-Jih, Petřkovic, Plesné, Polanky nad Odrou, Poruby, Proskovic, Pustkovce, Radvanic a Bartovic, Slezské Ostravy, Staré Bělé, Svinova, Třebovic a Vítkovic ...

■ ■ ■

  • Prodej nejlevnějších pneu
  • Pneuservis bez čekání
  • Pneumatiky skladem
  • Profesionální přístup
  • Příjemný personál
  • Prima ceny

Zvolte velikost disku

Nominální průměr disku v palcích 1 palec = 25,4 mm. Doporučujeme používat výhradně pneumatiky předepsaných hodnot v technickém průkazu. 

Úvodní stránka

Letní pneumatiky R13

Aktuální skladová nabídka rozměrů letních pneumatik - velikost disku 13"

Úvodní stránka

Letní pneumatiky R14

Aktuální skladová nabídka rozměrů letních pneumatik - velikost disku 14"

Úvodní stránka

Úvodní stránka

Úvodní stránka

Letní pneumatiky R17

Aktuální skladová nabídka rozměrů letních pneumatik - velikost disku 17"

Úvodní stránka

Letní pneumatiky R18

Aktuální skladová nabídka rozměrů letních pneumatik - velikost disku 18"

Úvodní stránka

Letní pneumatiky R19

Aktuální skladová nabídka rozměrů letních pneumatik - velikost disku 19"

Úvodní stránka

Kdy je čas přezout na letní pneumatiky?

Výrobci pneumatik doporučují na letní obutí přezout v okamžiku, kdy se teploty dlouhodobě drží nad 7° Celsia. To v praxi znamená, že řidiči kteří pravidelně jezdí v brzkých ranních a případně i nočních hodinách by měli měnit pneumatiky až v okamžiku, kdy se teplota nepřibližuje nízkým hodnotám ani v noci.

Zimní pneumatiky na suché a teplé silnici vykazují vyšší spotřebu a zároveň i zhoršují jízdní vlastnosti vozidla. Z tohoto důvodu rozhodně není ideální dojíždět zimní pneumatiky v létě. Mají výrazně menší styčnou plochu, což v kombinaci s použitým materiálem má za následek prodloužení brzdné dráhy vozidla. Ta se může v opravdu teplých dnech prodloužit až o desítky procent.

Při vyšších teplotách roste automobilu na zimních pneumatikách také spotřeba, klesá celkový jízdní komfort a zcela zásadně se snižuje i bezpečnost jízdy.

Zimní pneumatiky jsou vyrobeny v porovnání s letní variantou z podstatně měkčí směsi a z toho důvodu mají i větší valivý odpor. Spotřeba automobilu tak v důsledku jejich používání může vzrůst až o skoro 10 %. V provozu jsou také podstatně hlučnější a mají menší styčnou plochu s vozovkou.


Snadná dostupnost