LETNÍ PNEUMATIKY


Nejlevnější letní pneu

Sehnat kvalitní a přitom levné pneumatiky bylo náročné. Po dlouhém rozhodování jsme vybrali značky, které vás nezklamou. Potěší vás dlouhá životnost, bezpečnost a kvalita srovnatelná s pneumatikami prémiových výrobců.

Letní pneumatiky z naší skladové nabídky vás bezpečně podrží na silnici, ať je sucho nebo déšť. Vyberte si z levných pneu nejžádanějších rozměrů.

Další rozměry pneu vám dodáme do 24 hodin

Pneumatiky dalších rozměrů vám dodáme na objednávku zpravidla již následující pracovní den. Skladem u dodavatele v EU po celý rok více než 250.000 pneumatik s dodáním do 24 hodin.

Nejlevnější pneumatiky pro osobní a dodávkové automobily vám připravíme k odběru na našich provozovnách v Ostravě nebo ve Frýdku-Místku. Pro více informací a cenovou nabídku nás prosím kontaktujte nejlépe telefonicky.

Kdy přezout na letní pneumatiky?

Výrobci pneumatik doporučují na letní pneumatiky přezout v okamžiku, kdy se teploty dlouhodobě drží nad 7° Celsia. To v praxi znamená, že řidiči kteří pravidelně jezdí v brzkých ranních a případně i nočních hodinách by měli měnit pneumatiky až v okamžiku, kdy se teplota nepřibližuje nízkým hodnotám ani v noci.

Zimní pneumatiky na suché a teplé silnici vykazují vyšší spotřebu a zároveň i zhoršují jízdní vlastnosti vozidla. Z tohoto důvodu rozhodně není ideální dojíždět zimní pneumatiky v létě. Mají výrazně menší styčnou plochu, což v kombinaci s použitým materiálem má za následek prodloužení brzdné dráhy vozidla. Ta se může v opravdu teplých dnech prodloužit až o desítky procent.

Při vyšších teplotách roste automobilu na zimních pneumatikách také spotřeba, klesá celkový jízdní komfort a zcela zásadně se snižuje i bezpečnost jízdy.

Zimní pneumatiky jsou vyrobeny v porovnání s letní variantou z podstatně měkčí směsi a z toho důvodu mají i větší valivý odpor. Spotřeba automobilu může vzrůst až o skoro 10 %. V provozu jsou také podstatně hlučnější a mají menší styčnou plochu s vozovkou.