Protektory: kdy se jejich nákup vyplatí?

23.11.2017

Jedni na ně nedají dopustit, jiní by si je nikdy nekoupili. Protektory jsou mezi českými řidiči hodně ožehavým tématem, kolem kterého panuje také spousta mýtů. Pojďme se tedy protektorovaným pneu podívat na zoubek. 

Pneubazar Ostrava
Pneubazar Ostrava

Jak se protektory vyrábí?

Protektor je ve své podstatě recyklovaná pneumatika. Protektorování pneu potěší nejen přírodu, ale také vaši peněženku. Jeden kus pořídíte až o několik stovek levněji než nový. Při výrobě se z původní pneu odstraní starý dezén, pneumatika se obrousí a nanese se nová vrstva materiálu.

V dnešní době zakoupíte protektorované pneumatiky nejrůznějších rozměrů i parametrů, jak pro osobní, tak pro dodávkové či nákladní vozy. Pro méně náročné řidiče, kteří hledají především nízkou cenu, jsou protektory mnohdy jasnou volbou.

Nakupujte u prověřených dodavatelů

Protektorované pneu můžete zakoupit i v některých supermarketech. Nikdy ale nevíte, na jaké kostře je protektor vyroben a jaká je její kvalita. Není výjimkou, že jsou vyráběny na různých kostrách různých výrobců, mnohdy s pochybnou minulostí.

U nás zakoupíte pouze protektory prověřených evropských výrobců - Radburg (Rumunsko), Malatesta (Itálie), Ales Piensk (Polsko), Targum (Polsko). Před výrobou prochází kostra ojeté pneu důkladnou kontrolou z hlediska poškození, stáří, indexů i celkového stavu.


Pneubazar Ostrava
Pneubazar Ostrava

Kdy se nákup protektorů vyplatí?

Nechcete do nákupu pneu příliš investovat? Máte starý vůz? Moc toho za rok nenajezdíte? Pak pro vás budou protektory jistě zajímavou alternativou.

Pokud ale se svým vozem najezdíte ročně desetitisíce kilometrů nebo nedáte dopustit na velmi rychlou jízdu, doporučujeme zakoupit spíše nové pneu. Za pneu z naší nabídky zaplatíte o několik stovek více než za protektory, kvalitou se však vyrovnají značkovým výrobcům.