Kdy přezout na letní pneumatiky?

Přezouváte na letní pneu s prvními teplými dny? Nebo patříte k řidičům, kteří na zimních pneu jezdí ještě v létě? I profíci, kteří mají na tachometru tisíce kilometrů, mnohdy tápou, kdy je ten správný čas vytáhnout z garáže hever a klíč a pustit se do díla. 

Jak to vidí výrobci pneumatik?

Výrobci pneu hovoří jasně - na letní pláště přezouvejte až ve chvíli, kdy se teploty drží dlouhodobě nad 7 °C a neočekává se jejich pokles. A co když je přes den teplo a slunečno, ale ráno nebo v noci teploty klesají k nule? Pokud musíte v chladnějších hodinách vyjet na silnici, s výměnou ještě posečkejte.

Zimní vs letní pneu

Ve snaze ušetřit řada řidičů dojíždí zimní pneumatiky v létě. Je to ale dobrý nápad? Co se stane, když vyjedete za teplého a suchého počasí na zimních pneu?

  • spotřeba paliva naroste až o 10 %
  • brzdná dráha se prodlouží až o desítky %
  • zvýší se hlučnost
  • klesne jízdní komfort a bezpečnost jízdy

Zimní pneumatiky vás skvěle podrží na sněhu, ledovce nebo při nízkých teplotách. V teplém počasí ale ztrácí své vlastnosti a mohou ohrozit vaši bezpečnost. Přečtěte si více o největších rozdílech mezi zimními a letními pneumatikami.

Peníze nebo život?

Nešetřete na nepravém místě. Staré zimní pneu s hloubkou dezénu pod 4 mm raději vyhoďte. Vaše zdraví či dokonce život za pár ušetřených korun určitě nestojí. Pokud nechcete svůj rozpočet zbytečně zatížit, máme pro vás jednu radu. Nekupujte drahé značkové pneu. Už dávno neplatí, že levné pneu jsou synonymem nízké kvality. Jako nejlevnější prodejci osobních i dodávkových pneu na Ostravsku vám můžeme nabídnout nové kvalitní pneu za nejlepší ceny. Dobrou službu za nízkou cenu vám udělají také protektory.

P. S. Nezapomeňte si přečíst více o tom, kdy přezout na zimní pneumatiky.