195/65 R15 91T BARUM POLARIS 5

Špičkový výkon za skvělou cenu. Pneumatiky Barum poskytují spojení všech vlastností, které přispívají k potěšení z jízdy, a navíc vždy za výhodnou cenu.

Cena 1.100 Kč s DPH


Vyrobeno v České republice 2019

Období: zimní

Nominální šířka : 195

Profil: 65

Vnitřní průměr: R15

Index nosnosti: 91

Index rychlosti: T =190 km/h

Úspora paliva: C

Přilnavost za mokra: C

Vnější hlučnost: 72dB

Rok výroby: 2019


Vynikající trakce na sněhu

Profil přizpůsobený zimním podmínkám se stará o bezpečnou jízdu, jelikož vynikající přilnavost na sněhu optimalizuje kontakt s povrchem vozovky. Díky tomu dosahuje pneumatika mimořádně dobré trakce a rovněž se zkracuje brzdná dráha na zasněžených silnicích. 


Bezpečná jízda na mokrých silnicích

Na mokrých silnicích pneumatika účinně vytlačuje vodu z běhounu, čímž se zlepšuje styčná plocha a kontakt s povrchem vozovky. Díky tomu je jízdní výkon na mokrém podkladu vyvážený a spolehlivý. 


Více komfortu pro pohodovou jízdu

Optimalizovaný běhoun minimalizuje hluk při odvalování. Nízká hladina hluku vede k menšímu stresu u řidiče a spolucestujících a cesta je pohodová a bezpečná.


Vedle vysokých nároků na kvalitu výrobního procesu klade společnost Barum značný důraz také na ekonomické aspekty výroby. Jako jeden z nejúspěšnějších výrobců pneumatik v Evropě a člen skupiny Continental v současné době vyrobí Barum přes 21 milionů pneumatik ročně. 

Rychlostní index u zimních pneumatik

Hodnota rychlostního indexu udává, pro jakou maximální rychlost je pneumatika určena. Tuto konstrukční rychlost by neměl řidič za žádných okolností překročit. Index jako takový je označen jedním písmenem.

Jedině u zimních pneumatik může být tento rychlostní index nižší, než jaký je uveden ve velkém technickém průkazu vozidla.

V autě pak musíte mít umístěno upozornění na tuto nižší maximální rychlost a to v zorném úhlu řidiče. Toto upozornění může mít podobu nálepky nebo cedulky s uvedenou hodnotou maximální rychlosti. Případně si můžete nastavit signalizaci pro maximální rychlost přímo v palubním počítači vozidla.


VYHRAJ 3x sadu Barum Polaris 5, nebo 10.000 Kč zpět